gfd
08 دی 1401 - 07:02

گانتز ادامه همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان و تل آویو را خواستارشد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از وی خواست که به همکاری های امنیتی با تل آویو ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهاب، بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در آخرین روز تصدی این منصب، شامگاه چهارشنبه به صورت تلفنی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، بنی گانتز در این تماس تلفنی از محمود عباس خواست کانال های ارتباطی با تل آویو را باز نگاه دارد و به همکاری های امنیتی با رژیم صهیونیستی ادامه دهد.

گانتز همچنین با اشاره به تلاش تشکیلات خودگردان برای مراجعه به سازمان های بین المللی جهت مواخذه و محاکمه رژیم صهیونیستی، مدعی شد که چنین گام هایی در نهایت به زیان مردم فلسطین خواهد بود و پس از آن بازگشت به مسیر صحیح دشوار است.

از سوی دیگر، حسین الشیخ دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت که محمود عباس در تماس تلفنی با بنی گانتز بر اهمیت توقف تمام تجاوزات و یورش های نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینی ها تاکید کرد.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر ملکف رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه «یوآف گالانت» را به عنوان وزیر جنگ و «یسرائیل کاتز» را به عنوان وزیر خارجه اشغالگران قدس معرفی کرد.

قرار است کنست رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه ۲۹ دسامبر رأی اعتماد به کابینه جدید «بنیامین نتانیاهو» را بررسی کند.

طبق اعلام رسانه های صهیونیست، رئیس کنست به اعضا اعلام کرده است که بررسی و رأی اعتماد به کابینه صبح پنجشنبه انجام خواهد شد.

با توجه به اینکه نتانیاهو ۶۴ رأی از ۱۲۰ رأی کنست را همراه خود دارد و برای کسب رأی اعتماد وزرا ۶۱ رأی کافی است، به نظر می آید که کابینه جدید نتانیاهو بدون مشکلی رأی بگیرد.

نتانیاهو که طولانی ترین دوره نخست‌ وزیری را تجربه کرده، هفته گذشته وعده‌ هایی درباره کابینه خود داد، اما آنچه معرفی کرده است به گفته کارشناسان یکی از دست راستی‌ ترین و افراطی‌ ترین کابینه‌ های تاریخ رژیم صهیونیستی است.

به طور خاص «ایتمار بن غفیر»، رهبر حزب «قدرت یهودی» قرار است وزیر امنیت داخلی شود و عملاً مسئولیت پلیس و دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را به عهده می‌گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 941723