gfd
16 بهمن 1401 - 16:24

وحدت اقوام و مذاهب در ایران سبب شکست توطئه‌های دشمنان است

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه وحدت رمز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: وحدت اقوام و مذاهب در ایران سبب شکست توطئه‌های دشمنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر یکشنبه در همایش روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه که در شهرستان روانسر و با حضور استاندار و ائمه جمعه اهل تسنن استان برگزار شد از اسلام به عنوان بزرگترین مکتب سرمایه دار معنوی یاد کرد.

وی با تبریک فرارسیدن ماه رجب و تقارن آن با دهه فجر، افزود: از سفارشات امام راحل (ره) این بود که روحانیون دور هم باشند و گفتگوهای درون مجلسی با هم داشته باشیم.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: ما سرمایه دار هستیم و قرآن و اسلام و روایات اندوخته‌های این سرمایه است و باید آگاه باشیم که دشمنان با این سرمایه سروکار دارند زیرا آنچه موجودیت غرب را زیر سوال می‌برد همین سرمایه معنوی ما است.

علما پیرامون رسالت مهم روحانیون در تنویر اندیشه و فکر جوانان، گفت: باید برای نسل جوان تبیین کنیم که ایران در گذشته و حال در چه موقعیتی بوده است و چگونه جایگاهی داشته است و باید هر از گاهی برای جوانان این موارد بدیهی را تبیین کنیم و توضیح دهیم.

وی بیان کرد: امروز ایران در اوج قدرت است و آنها خوب می‌دانند که نمی‌توانند در مقابل قدرت نظامی ما قد علم کنند و از طرق مختلف سعی در ایجاد آشوب می‌نمایند و باید فضای مجازی را باید برای جوانان خود تشریح کنیم و نباید استکبار جهانی از معصومیت فرزندان ما سو استفاده کند.

امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان کرد: جنگ امروز در فضای مجازی شروع شده و باید جوانان خودمان را نسبت به این توطئه‌ها متوجه کنیم و نگذاریم این فرزندان عزیز ما فریب این دروغ‌های فضای مجازی را بخورند.

علما ادامه داد: آنچه برای همه ما باید مهم و اساسی باشد امر اسلام است، یکی از اوامر اسلام همین جوانان ما هستند، همین روشنگری‌ها و تبیین‌ها است و می‌بینیم تمام فریاد امامین انقلاب برای اسلام است، اصلاً تمام تلاش بزرگان دین از زمان خود پیامبر (ص) تا به امروز برای اسلام بوده و اینکه جایگاه اسلام در جامعه جهانی تبیین شود.

وی در خصوص نقش بالای روحانیت، افزود: حساب روحانیت ویژه است، ما باید به تأسی از پیامبر (ص) که بیدار می‌کرد، روشنگری کنیم و بیداری ایجاد کنیم و اگر به اسلام متوسل شویم تمام این عظمت در محتوای اسلام نهفته است زیرا اسلام ابعاد متعدد و متنوع دارد و حرف حسابی برای گفتن دارد و اصلاً هیچ دین و مکتبی به اندازه اسلام حرف و منطق ندارد و باید از این قدرت و عظمت استفاده کنیم.

امام جمعه کرمانشاه با مهم دانستن وحدت، بیان کرد: وحدت سرمایه اسلامی است و رمز پیروزی انقلاب اسلامی همین وحدت بود خوشبختانه در استان کرمانشاه وحدت زبانزد است امید وارم از برکت همین وحدت موفقیت‌های چشمگیری برای استان به ارمغان بیاوریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1020400